Mezi hosty byli na Střekově přítomni primátor Statutárního města Ústí nad Labem Mgr. Ing. Petr Nedvědický nebo Rudolf Holý mladší (nar. 1921), syn vedoucího české reklamy u firmy Schicht v letech první republiky. Právě jeho otec dostal v roce 1925 za úkol zorganizovat vytvoření 12 velkoplošných pláten z českých dějin, které u příležitosti desátého výročí vzniku Československa v roce 1928 jako reprodukované závěsné školní obrazy k výuce dějepisu darovala ústecká továrna všem školám v republice.
Uměleckým dílem je i vlastní hrobka továrníka, kterou v roce 1912 nechali vystavět jeho synové Georg a Heinrich. Pozdně secesní stavbu navrhli vídeňští výtvarníci severočeského původu Wilhelm Pleier a Heinrich Karl Scholz. Po stranách nese sochařskou výzdobu symbolizující vztah muže a ženy a muže s mužem. V centrální části pak trůní mramorová busta podnikatele, která dříve vynikala na pozadí zlaté mozaiky. „O hrobku se bohužel desítky let nikdo nestará. Je poškozená vodou, agresivním vzduchem a zloději barevných kovů. Většinu její plochy navíc město rozparcelovalo na hrobová místa. A to i přesto, že v roce 2006 si obyvatelé města zvolili v anketě Johanna Schichta jako největšího Ústečana,“ posteskl si historik Martin Krsek.
SCHICHT Johann
(*8. března 1855 Rynoltice u Liberce – †3. června 1907 Ústí nad Labem) Byl nejschopnější ze sedmi synů sedláka a zakladatele tradice výroby Schichtova mýdla Georga Schichta. Už v roce 1873 navrhl přesunout podnik z Rynoltic blíž k Labi a k zdrojům uhlí. Nápad prosadil až po odchodu otce z vedení firmy v roce 1882 a tímto krokem zahájil obrovskou expanzi. Do jeho éry spadá registrace ochranné známky mýdla s jelenem (1891) a tuku Ceres (1904). V roce 1898 mu byl udělen titul císařský rada za zásluhy o rozvoj průmyslu Rakousko-uherské monarchie. Měl rád umění. Ctil duchovní odkaz L. N. Tolstého, také díky němu je na Střekově již více než sto let Tolstého ulice. Projevoval společenskou zodpovědnost v podnikatelském prostředí. Prosazoval zdravý životní styl. Angažoval se např. v potírání alkoholismu tím, že zavedl výrobu cenově dostupných ovocných šťáv Ceres Saft. V roce 1906 zřídil akciovou společnost a stal se jejím prvním prezidentem. Začínal s deseti dělníky a dvěma úředníky a svou éru uzavíral roku 1907 s 1 880 zaměstnanci. Jeho dílo završili v roce 1929 jeho synové spoluzaložením nadnárodního koncernu UNILEVER, jehož produkty dnes nakupuje 2,5 miliardy lidí po celém světě.