I v Teplicích autoři poctili před třemi lety Martina Krska rolí kmotra, u Litoměřických NEJ pak plnil roli autora. Pro vystoupení v Opavě přemýšlel, jak nejtrefněji pokřtít třetí sesterský projekt. „V Ústí to bylo jednoduché, použili jsme nejslavnějšího Myslivce, tedy Starou mysliveckou. V Opavě přicházela z tekutin v úvahu jen bublinková voda z první české sodovkárny. Mě ale nejvíc utkvěl v hlavě příběh Kašpara Fiedora, který v roce 1840 položil v Opavě základ největší sušenkárny v Česku. Rozhodl jsem se tedy knihu slavnostně podrobit Fidorkou,“ poznamenal kmotr. Křest se odehrál v reprezentativním sále Knihovny Petra Bezruče za přítomnosti zástupců institucí, jež se na knize podílely (Opavská kulturní organizace, Zemský archiv v Opavě, Slezská univerzita a Slezské zemské muzeum) i zástupců vedení města včetně primátora, které vydání financovalo.
Z úvodníku knihy z pera hlavního autora historika Martina Pelce, vedoucího Ústavu historických věd Slezské univerzity, najdete i srovnání obou „nej“: „Zatímco Ústí nad Labem se zásluhou svého průmyslového charakteru a své polohy honosí zvláště primáty rázu dopravního, chemicko-technologického nebo obecně modernizačního, opavská „nej“ mnohem silněji upomínají na ústřední úlohu města ve státní správě, zemské a komunální samosprávě na jeho roli důležitého regionálního centra umění, vzdělávání a vzdělanosti.“
V knihovně Muzea města Ústí nad Labem si lze půjčit i publikaci Teplická NEJ vydanou v roce 2016, také o rok mladší Litoměřická NEJ a samozřejmě knihu Šedesát ústeckých NEJ. Všechny čtyři tituly na jednom místě nabízí jako jediná knihovna v republice.