česky  |  deutsch  |  english
   hledat

ZBRAŇ LOVCE TVÁŘÍ TISÍCŮ ÚSTEČANŮ Č. 15

Milena Veselá

Je mi 63 let. Ve fotoateliéru  ve Vaníčkově ulici jsem byla poprvé v červenci 1958, kdy mi byl jeden rok. Na fotu se tvářím trochu uplakaně, neboť jsem se popálila o svíčku. Pak jsme ateliér navštívili ještě v mých dvou letech v roce 1959 a v roce 1961, kdy mi byly čtyři roky. Pak si tatínek pořídil svůj fotoaparát a fotil nás sám. Tím naše návštěvy ve Vaníčkově ulici skončily. 
Vyrůstala jsem ve čtvrti Klíše, kde bydlím dodnes. S maminkou jsem chodila  do parku na Klíši (Vrchlického sady), kde byl uprostřed velký bazén s vodou. Ten byl později zasypán. Naší ulicí Tř. Rudé armády (nyní Beethovenova)  vedly koleje, po kterých do kopce supěla tramvaj č. 8. I toto je už dávná minulost. Tramvají jsem jezdívala po nábřeží i k babičce do Krásného Března. Když bylo pěkné počasí, chodívali jsme pěšky kaštanovou alejí v ulici Přístavní. Ještě dnes tam pár těchto stromů přežilo.
Do školy jsem chodila v ulici Gottwaldova (nyní Palachova), kde se nacházela 1. a 11. základní škola. Pamatuji se na ukrytí  pomníčku se státním znakem lva  do země před školní budovou, kde ležel až do revoluce. Pak byl opět vykopán a postaven na své původní místo.
 
©2011 Muzeum města Ústí nad Labem | email: muzeumusti@muzeumusti.cz | tel.: +420 475 210 937 webmaster
TravelSoft CMS 3.0
město Ústí nad Labem zřizovatelem Muzea města Ústí nad Labem je
Statutární město Ústí nad Labem.