Souborná retrospektivní výstava obrazů a grafiky emeritního profesora UJEP, významného teoretika v oboru barev, výtvarného pedagoga, metodika a malíře Jaroslava Brožka.
Jaroslav Brožek je autorem řady publikací a článků, které pojednávají o barvě a jejích účincích na lidské vnímání. Spolupracoval na řadě učebnic výtvarné výchovy a mimo jiné spoluvytvářel první koncepce vyučování výtvarné výchovy a stál tak u samotného vzniku Katedry výtvarné výchovy na Pedagogickém institutu,který se později přeměnil na dnešní Pedagogickou fakultu. Mnohá léta zde vyučoval a získal pro ústeckou univerzitu doktorandské studium v oboru Teorie výtvarné výchovy.
Moravský rodák byl po absolvování profesury kreslení, modelování a deskriptivní geometrie u známé slavné "trojky" Bouda, Salcman, Lidický umístěn v roce 1949 na sever Čech do Teplic. Zde začal učit a v roce 1959 přešel do Ústí nad Labem. Spoluzaložil výtvarnou výchovu na pedagogickém institutu a později i na samostatné pedagogické fakultě. Od roku 1960 žije v Ústí nad Labem a začíná intenzivně vědecky a publikačně pracovat. Katedra výtvarné výchovy se stává v 60. letech díky Jaroslavu Brožkovi svojí koncepcí výuky a názorem na dětský výtvarný projev respektovaným pracovištěm v Československu.
Jako malíř se seznamuje s krajinou a uměleckými památkami oblasti a v jeho díle se, vedle trmických olejomaleb městských zákoutí, objevují konstruktivně pojaté temperové figurální tvarově zjednodušené kompozice, které vynikají výraznou kontrastní barevností. Ceněné nefigurativní obrazy z barevným čtvercem, kde umělec pracuje se sytostí barvy (cyklus Soustavný výzkum barevného čtverce).