česky  |  deutsch  |  english
   hledat

Do muzea lanovkou

Od začátku července má Muzeum města Ústí nad Labem ve správě zrcadlové a přírodní bludiště na Větruši. Tak trochu jako v Praze na Petříně se můžete cítit v zrcadlovém bludišti, kde Vám celkem 26 zrcadel nabídne neotřelé pohledy na vlastní tělo – chvilku se budete cítit jako trpaslík, chvilku jako silák, zkusíte, jak by se Vám líbilo mít více hlav či nohou.

Nevelký prostor za zrcadlovým bludištěm muzeum využívá pro drobné výstavy či jako upoutávku na výstavy v hlavní budově. V současné době je zde prezentována výstava Rudolf Jenatschke v barvě.

Základní vstupné je 20 Kč, zlevněné 10 Kč.
Hned vedle zrcadlového bludiště vyrostlo ze zelených tújí na ploše 1250 m2 bludiště přírodní. Zde můžete otestovat orientační smysl svých ratolestí a nechat je najít tu správnou cestu.
Obě bludiště jsou v provozu celoročně od úterý do neděle v době 9.00-13.00 a 13.30-19.00

A ještě jedna unikátní památka se skrývá na tzv. Soudním vrchu a nově se o ni rovněž stará muzeum. Jedná se o pozůstatek středověkého popraviště, které bylo využíváno od 2. poloviny 16. století až do 18. století. Celé zařízení bylo tehdy z města dobře viditelné, aby vykonaná exekuce sloužila jako odstrašující příklad pro všechny obyvatele. Dnes je z centra vidět kříž, který tu vyrostl místo šibenice při rekonstrukci ruin do domnělé původní podoby v roce 2006. Jen málokteré město se může pochlubit dochovaným popravištěm, to naše je i zapsanou kulturní památkou.
Na Větruši se dostanete z centra autem či lanovkou. Pěšky je možné po značené stezce od popraviště dojít do Muzea civilní obrany v Žižkově ulici.
 
©2011 Muzeum města Ústí nad Labem | email: muzeumusti@muzeumusti.cz | tel.: +420 475 210 937 webmaster
TravelSoft CMS 3.0
město Ústí nad Labem zřizovatelem Muzea města Ústí nad Labem je
Statutární město Ústí nad Labem.